A Nap energiáját elektromos árammá alakító házi napelemes rendszerek leglátványosabb része kétségkívül a jellemzően a háztetőre szerelt fekete panelek csoportja. A komplett rendszer viszont jóval több komponensből áll. Egy komplett,…
Bővebben...A háztartási napelemes energiatermelő rendszerek előzetes tervezése során a megrendelők sokat kérdezősködnek a napelem panelekről. Német, koreai, kínai, mennyi a panelenkénti teljesítmény, mennyi a gyári degradáció-garancia, no és persze mennyibe…
Bővebben...Az otthoni napelemes rendszert a mai energiapiaci szabályozás mellett úgy érdemes méretezni, hogy éves szinten az nagyjából a háztartás elektromos energiaigényét fedező mennyiségű elektromos energiát termeljen. Ha ugyanis többet termelünk,…
Bővebben...Az év elején a kormány ismét megerősítette, hogy Magyarország villamosenergia-ellátását alapvetően két technológiára, a nukleáris és a napelemes áramtermelésre kívánja alapozni. A széntől viszont így vagy úgy, de idővel…
Bővebben...Ennek megválaszolásához először is tisztáznunk kell, hogy mi alapján méretezzük a rendszert. Egy rendszer teljesítményének megítélésekor (kilowatt peak, DC oldal esetén) nem a háztartási berendezések energiaigényét (kilowatt) vesszük alapul, hanem…
Bővebben...Aki napelemes rendszert szeretne telepíteni a háztartásába vagy a cége telephelyére, bizonyára nagy érdeklődéssel nézi át a legnagyobb, legkomolyabb piaci szereplők, az áramszolgáltatók ajánlatait, konstrukcióit. Hiszen sok előnye van annak,…
Bővebben...Különálló családi házak, ikerházak tetején látni a legtöbb lakossági napelemes rendszert. De milyen lehetőségei vannak azoknak a tulajdonosoknak, akik például egy társasházban laknak? Nekik vajon le kell mondaniuk a saját…
Bővebben...A napelem tulajdonosokról az a kép alakult ki, hogy tudatosabbak energiafogyasztásukat és megtakarításaikat tekintve. Ez logikus feltételezés, hiszen aki ilyen jelentős befektetést vállal, az jövőbeni megtakarításairól és a környezetvédelemről is…
Bővebben...Személyes műszaki felmérés nélkül egy napelemes beruházás hatékonysága már az elején kérdésessé válhat. A helyszíni szakértői szemle során olyan kérdések, megoldandó problémák merülhetnek fel, amelyek egy laikusnak talán eszébe sem…
Bővebben...2021. január-jétől minden új épület energiaigényének legalább 25%-át megújuló forrásból kell biztosítani. Így a napelemes áramtermelésre való – akár csak részleges – áttérés sem a távoli jövőbe vesző vízió már….
Bővebben...- 1
- 2
- 3
- …
- 5
- Következő »